Alternativní životní styl má zelenou
Sociální sítě jsou podrobovány mimo jiné i zdrcující kritice za to, jaký obsah lidem nabízejí. To však nemusí být vinou samotných sítí, ale nás všech, co na nich publikujeme své příspěvky a videa.
Využívejte sociální sítě jako zdroj inspirace
Zdravější strava – na sociálních sítích publikuje obrovské množství jednotlivců i skupin své zkušenosti s alternativními zdroji výživy. Uvědomují si, jak scestné a nebezpečné jsou běžně prodávané výrobky z bílé mouky a rafinovaného cukru, a že je lze nahradit celozrnným pečivem a lépe zpracovanými zdroji z ovoce a zeleniny. Na toto téma je také k nalezení mnoho videí s recepty a návody, jak zlepšit stravovací režim, jak podpořit zdravé hubnutí a jak si udržet mladistvý vzhled i v pokročilém věku.
Podpora českých pěstitelů – pěstovat zemědělské plodiny v naší zemi není vůbec snadné, soukromý zemědělský sektor nemá příliš podpory ve svém podnikání a naše země už dávno není potravinově soběstačná, ačkoli tomu bylo již za socialismu. Pěstitelé se mohou navzájem podporovat i skrze sociální sítě, předávat si informace a tímto způsobem také šířit mezi lidmi osvětu a nabízet své zboží. Čím více lidí si uvědomí, že lze nakupovat výhodně zejména kvůli svému zdraví i u českých, moravských a slezských soukromníků, tím lépe pro celou zemi.
Kontakt v rámci rodin či komunit – někteří lidí udržují dobré přátelské vztahy v rámci životních stylů, které je zajímají, například horolezci se sdružují v určitých komunitách a podobně to provádí i vodáci, biatlonisté, cyklisté nebo chovatelé zvířat. Na YouTube, Facebook a další sociální sítě lze umístit jakékoli video, které podporuje činnost těchto spolků, sdružení či malých komunit. Mohou tu být pozvánky na akce a prezentace různých činností, a tyto zdroje lze samozřejmě stáhnout YouTube downloaderem a mít je k dispozici i v offline režimu.